Yağlı Kanal Temizliği

Tektema tarafından tasarlanan tescilli imalat ürünümüz BA/4201 ile yağlı kanal ve bacaların temizliği, kolay, kaliteli ve güvenli bir şekilde yapılmaktadır. Yağlı kanal temizliği ile ilgili olarak öncelikle yağlı kanal nedir sorusunu cevaplayalım..

yağlı kanal temizliği

yağlı kanal temizliği

Yağlı Kanal Nedir?

Yağlı kanal temizleme işlerinde yağlı kanal olarak isimlendirilen yerler; Otellerde, AVMlerde, lokanta, Restoran, okul, hastane ve fabrikalarda; yemekhane mutfaklarında, ızgara ocaklarda vb yerlerde davlumbaz ve davlumbaza bağlı olan havalandırma ve baca kanallarıdır. Yağlı kanal denmesi, yemek vb buharlarında yağ tabakası ile kaplanmasından dolayıdır. Yağlı kanal nedir sorusunu kısaca cevabı budur.

Yağlı Kanalların Temizliği neden yapılmalıdır?

Yağlı kanalların temizliği güvenlik ve hijyen açısından çok önemlidir ve belli periyotlarda yağlı kanal temizliği mutlaka yapılmalıdır. Kanalların iç çeperlerinde, kalın bir tabakaya dönüşen yağlar kötü kokuya ve yangınlara sebep olabilmektedir. Gıdaların için damlama yapabilmektedir. Yağlı kanal temizleme, gıda işletmeleri için çok önemlidir. Yapılan yemeklerde ortamın kokusunun bile etkisi vardır.
Hal böyle iken profesyonel bir anlayış gereğince, güvenlik, hijyen ve kalite için yağlı kanal temizleme işlemleri belli aralıklar ile mutlaka yapılmadır. Yağlı kanal temizleme nedenlerini kısaca aşağıdaki şekilde sıralayabiliriz.

• Çalışan ve hizmet alan insanların sağlığı için yağlı kanal temizliği ihmal kesinlikle ihmal edilmemelidir.
• Yağlı kanal temizliğinin yapılmaması, kirlenen ve verimi düşen fanın daha çok çalışmasına ve elektrik israfına sebep olur. Ayrıca fanın zorlanması arıza ve yanmalara sebep olabilir. Yağlı kanalında çekişi düşer.
• Verilen hizmetin kalitesi için yapılmalıdır.
• Firmaların yağ tortusu yüzünden yangın gibi büyük ekonomik zararlara uğramaması için yağlı kanal temizleme işlemi yapılmalıdır.
• Yağlı kanalların temizlenmemesinden, dolayı ortaya çıkabilecek maddi-manevi zararlardan korunmak için zamanı geldiğinde mutlaka yapılmalıdır.

Sonuç olarak yağlı kanalların temizliği zaruri bir durumdur. Bununla ilgili olarak yönetmeliklerde çıkartılmıştır. Şimdi de yağlı kanal temizliğini profesyonel bir şekilde nasıl yaparız veya yaptırırız. Bu amaçla kullanılan makine ve ekipmanlar nelerdir gibi soruların cevaplarını vermeye çalışalım.

Yağlı Kanal Temizliği Nasıl Yapılır?

İşte bu noktada Tektema tarafından tasarım-patent-tescil-imalat ve satışı yapılan, uzun yıllardır kendisini ispatlamış, BA/4201 yağlı kanal temizleme makinası ve aparatları profesyonel bir ekipman olarak imdada yetişmektedir.

Yağlı Kanal – Baca Temizleme makinası kullanarak, “Yağlı kanal temizleme işlemi nasıl yapılır?” sorusunu, profesyonel anlamda cevaplamak mümkündür.

Yağlı kanallarda baca makinası yanında yine firmamızın imalatı olan köpük makinasının kullanımı çok daha iyi bir temizlik için gerekli olacaktır.
Temizleme uygulamasında makinaya; yağlı kanal bacaya uygun çapta ve sertlikte uçlar takılır. yağ çözücü madde köpük makinası birlikte kanala uygulanır. Yağlı kanal içerisinde baca makinası uçları dönerek yağlı kanal temizleme işlemini gerçekleştir.

Yağlı kanal temizleme ile ilgili diğer videoları izlemek için tıklayınız.

Yağlı  – Kuru Baca Temizleme Makinası için tıklayınız