Havalandırma Kanal Temizleme Makinası

Havalandırma Kanal Temizleme Makinası

Havalandırma Kanal Temizleme Makinası

Tektema Makina tarafından imalatı ve satışı gerçekleştirilen havalandırma kanal temizleme makinemizin satışı ve kullanımı ülkemizde ve yurtdışında ihracatı ile devam etmektedir. Uygun aparat ve ekipmanlar ile Yağlı-Kuru olan; Baca, Boru ve kanallarda kullanılmaktadır. Tektema Havalandırma Kanal Temizleme Makinesinin özellikleri ve kullanımı hakkında bilgi vermeden önceden havalandırma kanalları ve temizliği noktasında ön açıklamalar ile giriş yapalım.

Havalandırma Kanal Temizliği

Havalandırma kanalları, endüstriyel kuruluşlar, kamu kurumları, fabrikalar, imalat ve üretim atölyeleri, okullar, oteller, yemekhaneler gibi kirli havanın emilip dışarıya atılmasını sağlayan sistemlerdir. Bu sistemlerde kanallar, menfezler, borular içirisinde zamanla oluşan kirler, temiz hava sirkülestonunu olumsuz etkileyerek zamanla işlevini yitirmektedir. Bu nedenle belli peryodlar ile dezenfekte işlemi gerçekleştirilmelidir.

Havalandırma Kanala Temizliği

Havalandırma Kanala Temizliği

Dış ortamlardan havalandırma kanallarına yapışan pis hava, toz, kir, pislik, egzoz dumanı gibi etkenler mikroplara ve hastalıklara da neden olmaktadır. Havalandırma kanalları ile iç ortama taşınan mikroplar, solunum yolu ile hastalıklara sebep olmaktadır.

Havalandırma kanallarında genel olarak temiz hava dış ortamdan sağlanır. Dış ortamın havasının toz derecesi, egzoz dumanı ve ısınma sonuca havaya atılan kir oranına göre havalandırma kanalının kirlenme süresi değişmektedir. Bu nedenle havalandırma kanallarının temizlenme süresinde kesin bir zaman belirlememekle beraber en azından 3 – 8 yılda bir temizleme gerekliği genel kabul gören bir zorunluluktur.

Havalandırma Kanal Temizliği Nasıl Yapılır

Havalandırma kanalları genellikle kare-dikdörtgen veya silindir şeklindedir. Havalandırma kanallarında belli aralıklarla temizleme kapakları vadır. Bu temizleme kapakları açılır. Tektema Havalandırma Kanal Temizleme Makinasına kanala uygun büyüklükte ve yumuşaklıkta plastik fırçalar takılır. Temizleme kapaklarından ucu fırçalı şaft hortumu uzatılarak, uygun devirde dönerek temizleme işlemine başlanır. Fırçalar dönerek havalandırma kanalları içerisinde kirleri temizleyecektir. Tektema Havalandırma Kanal Temizleme Makinasında bulunan kamera sistemi ile temizlik işlemi görüntülü olarak profesyonel bir şekilde çalışılır. Daha sonra pislikler vakumla çekilir.  Havalandırma kanal temizleme işlemi tamamlandıktan sonra havalandırma kapakları tekrar kapatılarak işlem tamamlanır.

Tektema tarafından patentli-tescilli olarak imalatı ve satışı yapılan, havalandırma kanal temizleme makinası, uygun aparat ve donanımlar ile temizlik işlerinizde profesyonel sonuçlar elde etmenizi sağlayacaktır.

 

Diğer videoları izlemek için tıklayınız.

Yağlı – Kuru Baca – Havalandırma Kanalı Temizleme Makinası için tıklayınız