Mutfak Yağlı Kanal – Baca Temizliği

Mutfak Baca Temizliği olarak ta isimlendirilir. Kurumlar, fabrikalar, lokantalar, oteller gibi işletmelerin mutfaklarında ki davlumbaz ve yağlı kanal sistemlerinin temizlenmesidir. Mutfak kanal temizliği ile kirli yüzeylerin temizliği yapılır. Mutfaklarda bu temizlik işlemi yapılırken köpürtme mekanizmaların kullanılması gerekmektedir.

mutfak kanal temizliği

mutfak kanal temizliği

Tektema makin tarafından imalatı ve satışı gerçekleştirilen Mutfak Kanal temizliği içinde kullanılan makinanın yanında ek olarak yine firmamız tarafından imalatı yapılan köpük makinasının da satışı yapılmaktadır.
Mutfak kanal temizliği işi ile hizmet veren yurt içi ve yurtdışında bir çok firma tarafından kullanılmaktadır.
Köpük makinası ile köpürtülen kimyasal çözücüler, yüzeylerde tortulaşan yağların çözünmesini ve yüzeylerden ayrılmasını sağlar.
Köpürtülerek yüzeylere nüfuz etmesi sağlanan kimyasallar ile kirli tabaka kanal temizleyici makine yardımı ile temizlenir.

Mutfak Kanal Temizliği Nerelerde Uygulanır?

Mutfak kanal temizliği bir çok bina, kurum, işletmede ihtiyaç duyulan bir çözümdür. Yemek pişirme sistemleri, ızgara, ocak bağlantılı bir davlumbaz-aspiratör ile buradan da baca ve kanallara bağlanan sistemlerdir.
Endüstriyel mutfak olarak isimlendirilen bu sistemler işletmelerde yer alan hijyenik ortamlardır. Oteller, fabrikalar, restoren, lokanta ve kurumlarda gıda üretimin gerçekleştiği bu alanlar da Mutfak baca temizliği çok önemlidir.

Mutfak Baca Temizliği Zamanı

Mutfak baca temizliği özellikle endüstriyel mutfaklarda, 3 ayda bir uygulanır. Bu süre kullanım ve kirlilik oranına göre daha da kısaltılabilir. Mutfak baca temizliği, itfaiye ve belediyeler tarafında zorunluluğu olan bir işlemdir. Mutfak davlumbaz, baca ve yağlı kanalların, filtrelerin, baca motoru ve fanların temizlenme komple ele alınan bir uygulamadır. Mutfak baca temizliği geç yapılırsa yangın riski artacağı gibi aynı zaman hijyen de çok kötü olmaya başlayacaktır. Sonuç olarak mutfak baca temizliği zamanı periyodik aralıklar yapılmalıdır. Mutfak kanal temizliği için bazı ekipmanlara ihtiyaç vardır.

Mutfak Kanal Temizliği makinası

Tektema tarafından patentli olarak imalatı gerçekleştirilen, Mutfak kanal baca temizlik makinası ve köpük makinası, mutfak kanal temizliği işinin profesyonelce yapılmasına imkan veren ekipmanlardır. Ülkemizde ve yurtdışında bazı ülkelerde de satışı ve kullanımı olan ürünümüz ile ilgili ayrıntılı bilgi almak için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

Yağlı kanal temizleme ile ilgili diğer videoları izlemek için tıklayınız.

Yağlı – Kuru Baca Temizleme Makinası için tıklayınız